Psiho kutak

Psihologinja: Tanja Kelava, dipl.psih.-prof.

Ponedjeljak, Srijeda – 13.00 - 19.00

Utorak, Četvrtak – 8.00 - 14.00

Petak – treći petak u mjesecu (20.09., 18.10, 15.11., 20.12.) od 13.00 – 19.00, ostale datume od 8.00 – 14.00

Psiholog kao stručni suradnik u školi bavi se problematikom vezanom uz školu i obrazovanje. Najveći dio posla psihologa odnosi se na neposredan odgojno-obrazovni rad s učenicima. Učenici naše škole su adolescenti koji u ovom životnom razdoblju prolaze kroz tjelesne, kognitivne, emocionalne i socijalne promjene. Sve mlade osobe doživljavaju slične promjene, ali na njih reagiraju na različite načine te im je potrebna potpora vršnjaka, nastavnika, roditelja i stručnih suradnika. Psiholog u radu s učenicima provodi individualna i grupna savjetovanja pri čemu im pomaže savladati probleme poput slabog školskog uspjeha, teškoća u učenju, problema u odnosima s vršnjacima i drugim osobama iz okoline i obiteljskih problema. Osim savjetodavnog rada psiholog provodi radionice za prevenciju nepoželjnih ponašanja, jačanje samopoštovanja, razvijanje socijalnih vještina i o drugim temama po dogovoru s učenicima i nastavnicima. Psiholog surađuje s nastavnicima i roditeljima te drugim vanjskim institucijama prema potrebi. Učenik, nastavnik ili roditelj na razgovor kod psihologa može doći samoinicijativno, na poziv psihologa ili po nečijoj preporuci.