Radionice "Kako uspješno učiti?"

Početkom nastavne godine psihologinja je za sve učenike 1. razreda Ugostiteljsko-turističke škole, kao i učenike drugih škola koji borave u Domu UTŠ, održala radionicu o uspješnom učenju u trajanju od 90 minuta. Radionice su se održavale za vrijeme sata razrednog odjela. Tijekom radionice učenici su mogli procijeniti svoje vještine učenja, upoznati osnovne pojmove o učenju i pamćenju, osvijestiti vlastiti stil učenja te primijeniti neke tehnike uspješnog učenja.

Program prevencije nasilja u mladenačkim vezama

U razdoblju od siječnja do ožujka psihologinja je s učenicima 3. razreda naše škole i učenicima u Domu UTŠ provela radionice o prevenciji nasilja u mladenačkim vezama. Program je izradilo Društvo za psihološku pomoć, a sastoji se od 4 radionice. Ciljevi radionica su prepoznati koja uvjerenja prevladavaju o dobrim i kvalitetnim vezama, uvidjeti prava osobe u vezi, prepoznati vrste nasilja u vezi, naučiti kako riješiti sukob na nenasilan način ("JA" poruke i asertivno ponašanje) te potaknuti učenike na traženje i pružanje pomoći u slučaju nasilja u vezi. Na kraju radionica provedena je evaluacija. Učenici program smatraju korisnim, upotrebljivim u svakodnevnom životu i zanimljivim.

Pano o provedenim radionicama u Domu uredila je pedagoginja Ana Azenić.